Apvienotie Arābu Emirāti Avio ceļojumi Individuālie ceļojumi                                    atpakaļ Viesnīcu apraksti                                          atpakaļ Apraksts par Valsti                                       atpakaļ

Apvienotie Arābu Emirāti ir federatīva valsts Arābijas pussalā. Valstij dienvidos ir zemes robeža ar Sauda Arābiju un Omānu, bet no ziemeļiem to apskalo Persijas līcis.
Apvienotie Arābu Emirāti sastāv no septiņiem emirātiem - Abū Dabī, Dubaijas, Adžmānas, Sārdžas, Ummelkaivainas, Rāselhaimas un Fudžeiras. Visi emirāti ir absolūtās monarhijas, bet federācijas līmenī pastāv prezidentāla sistēma. Tradicionāli prezidenta amatu ieņem Abū Dabī emīrs, bet premjerministra - Dubaijas emīrs, tādejādi šie amati faktiski ir mantojami.
Oficiālā valsts valoda ir arābu valoda, bet oficiālā reliģija - islāms.
ĢEOGRĀFISKAIS STĀVOKLIS. AAE – atrodas Āzijas Dienvidrietumu daļā, Arābijas pussalas ziemeļaustrumos, Persijas un Osmānijas līču krastos. Kopējā platība – 84 tūkst. m2 . Neizžūstošu upju nav. Ievērojamu teritorijas daļu aizņem smilšainie tuksneši, ir daudz oāžu ar dateļpalmām un akācijām. Piekrastes joslā (garums aptuveni 750 km) ir brīnišķīgas smilšu pludmales.
KLIMATS. Tropu klimats. Nokrišņi novērojami ļoti reti, pārsvarā ziemas periodā. Parasti gadā ir 7 – 10 lietainas dienas. Atkarībā no diennakts laika, gaisa temperatūra svārstās robežās no +10 līdz +48. Vidējā gaisa temperatūra janvārī ir +24, jūlijā +41. Labākie laika apstākļi ir no maija līdz oktobrim, kad siltām un saulainām dienām seko atspirdzinošs vakars.
VALŪTA. Dirhams. Vienā dirhamā ir 100 filsi. Apgrozījumā ir 5,10,25 filisu un 1 dirhama monētas, papīra naudā – 5,10,50,100, 200 un 500 dirhami. (1 USD = 3,67 dirhami). Ārzemju valūtas ievešanas un izvešanas apjoms nav limitēts. AAE brīvi var norēķināties ar ASV dolāriem, taču norēķināties ar dirhamiem ir izdevīgāk. Proti, maksājot ar nacionālo valūtu, kopējie tēriņi samazinās par dažiem procentiem. Noteikti jāņem vērā, ka maksājot ar banknotēm, uz kurām ir Izraēlas bankas zīmoli, var rasties sarežģījumi. Vairums viesnīcu, tirdzniecības centru un lielveikalu pieņem American Express, Master Card, Visa, un Dinners Club kartes.
VĪZA. Ieceļojot uz AAE, tūrista klases vīza ir nepieciešama visiem LR iedzīvotajiem.

 Komentāri                                                 atpakaļ
   
 AAE attēlos